Filtr cząstek stałych DPF – zasada działania i regeneracja

0
1464

Filtr cząsteczek DPF w połączeniu z innymi elementami układu wydechowego stosowany jest w celu eliminacji ilości szkodliwych cząsteczek wydobywających się z pojazdów i maszyn silnikowych. Element ten zapewnia oczyszczenie gazów spalinowych, co korzystnie wpływa na otaczające ludzi środowisko. Jak działa filtr DPF? Jakim uszkodzeniom ulega instalacja? Na czym polega proces regeneracji filtrów cząstek stałych FAP DPF? Gdzie wykonać skuteczną i fachową regenerację układu?

Jak działa filtr DPF?

Filtr to element, który posiada strukturę przestrzenna o bardzo rozwiniętej powierzchni właściwej. Dzięki takiej budowie, cząsteczki przedostające się do układu wydechowego osiadają na porowatych ściankach i włóknach systemu. Filtr, który zatrzymuje aktywne cząstki wytworzony jest z materiałów takich jak: metalu, materiałów ceramicznych, specjalnego papieru. Dzięki odpowiedniej strukturze prawidłowo działający filtr zatrzymuje od 85 do 100% szkodliwych spalin.

Filtr cząstek stałych FAP DPF ulega częstej eksploatacji i musi być poddany czyszczeniu, regeneracji lub wymianie.

Jak poznać, że filtr DPF jest zapchany?

Głównymi objawami awarii filtra DPF są: zapalona kontrolka filtra DPF, spadek mocy, gorsze przyspieszenie, spadek ogólnych osiągów auta, przechodzenie silnika w tryb awaryjny itp.

Regeneracja filtra DPF

Regeneracja filtrów cząstek stałych FAP DPF to proces, który pozwala usunąć nadmiar zgromadzonych w elemencie zanieczyszczeń. Regeneracja ta możliwa jest na kilka sposobów, wśród których można wyróżnić czyszczenie poprzez wypalanie, wodne czyszczenie, regeneracja chemiczna, wymuszona itp.

Regeneracja DPF w Białymstoku to profesjonalnie przeprowadzone działania dzięki, którym możliwe jest ponowne jego użytkowanie przez wiele lat. Regeneracja filtra DPF u turbokrymar.pl to działania gwarantujące skuteczność i niezwykłą efektywność. Nowoczesny park maszynowy, jak również doświadczony i pełen profesjonalizmu zespół pracujący dla przedsiębiorstwa, umożliwia wykonywanie działań w sposób fachowy i kompleksowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here