Jaką wybrać szlifierkę

Szlifierka to niezastąpione elektronarzędzie podczas prac remontowych oraz budowlanych, dlatego też warto mieć to urządzenie w domu. Jednak na rynku dostępna jest ogromna ilość modeli i typów, może więc być trudno wybrać egzemplarz najbardziej pasujący do charakteru prac, jakie mamy zaplanowane. Dlatego dziś podpowiemy, na co zwrócić uwagę, podczas zakupów, by wybrana szlifierka okazała się strzałem w dziesiątkę.

Szlifierki do wielu zadań

Pod nazwą szlifierka kryje się całkiem spora kolekcja rozmaitych urządzeń. Są to zarówno proste modele, jak i też produkty wykorzystywane przez profesjonalistów. Dlatego też musimy zastanowić się, do czego będziemy stosować nasz egzemplarz, jak często oraz jakie funkcje są dla nas niezbędne, a bez jakich możemy się obejść. Ma to o tyle znaczenie, iż zbyt skomplikowane urządzenie może nas dużo kosztować, a my wykorzystamy tylko ułamek jego możliwości. Natomiast podstawowe modele mogą nie sprostać stawianym im wymaganiom.

Ważny jest także rodzaj szlifierki, jaki wybierzemy, gdyż każdy z nich nadaje się do innych powierzchni oraz do innych zadań. Szlifierka oscylacyjna jest doskonała do płaskich powierzchni, natomiast z trudnymi narożnikami czy też innymi  nieregularnymi elementami znakomicie poradzi sobie urządzenie typu delta. Ważne są także tarcze, jakie będziemy stosować, dostępnych jest kilka ich rodzajów, przeznaczonych do różnego rodzaju obrabianego materiału np. kamienia, metalu, stali, kostki brukowej lub ceramiki. Każdy z nich wymaga specyficznego rodzaju tarczy, co też musimy wziąć pod uwagę, wybierając naszą szlifierkę np. na stronie https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/szlifierki-i-polerki

Szlifierka — ważne parametry

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj tego narzędzia się zdecydujemy, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii istotnych podczas jego użytkowania. Są to kluczowe parametry, dzięki którym nasza praca powinna przebiegać sprawnie i bez przeszkód. Po pierwsze powinniśmy przyjrzeć się mocy, jaką dysponuje dane elektronarzędzie. Im jest ona większa, tym wydajniejsze jest urządzenie, dlatego też modele z mocą na poziomie około 1000 W nadają się tylko do lekkich krótkotrwałych prac. Jeżeli poszukujemy maszyny do długotrwałej i ciężkiej pracy, to powinniśmy wybrać model o mocy grubo powyżej 1400 W. Ważny jest także rodzaj napędu, mogą być to szlifierki elektryczne, pneumatyczne lub hydrauliczne.

Duży wybór tego rodzaju elektronarzędzi oferuje nowoczesna hurtownia Bricoman.pl. Jest to sprawdzone źródło wysokiej klasy sprzętu oraz materiałów budowlanych w atrakcyjnych cenach. Warto zajrzeć na tę witrynę i poszukać narzędzi spełniających nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here