Wykorzystanie stalowych podestów antypoślizgowych

0
1599

Stalowe podesty antypoślizgowe pełnią ważną funkcję w wielu nieruchomościach, przestrzeniach publicznych oraz w zakładach produkcyjnych. Chronią one osoby poruszające się po pieszych szlakach komunikacyjnych przed upadkami i ewentualnymi ich przykrymi konsekwencjami. Z tego względu muszą one odznaczać się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych, a także zapewnić na tyle dużą przyczepność, by poruszanie się po nich było bezpieczne, a jednocześnie sprawne i wygodne.

Podesty są wszędzie

Typowy podest antypoślizgowy możemy spotykać na co dzień w bardzo wielu miejscach. Tego rodzaju rozwiązania stosowane są wszędzie tam, gdzie panuje duży ruch pieszych oraz występuje ryzyko upadku w wyniku poślizgnięcia się. Dlatego też podesty montowane są w budynkach biurowych, miejscach użyteczności publicznej, na placach budowy, oraz we wnętrzu wielu zakładów przemysłowych i produkcyjnych.

Pojedynczy podest stalowy może być elementem większych konstrukcji, takich jak rusztowania, klatki schodowe, podjazdy czy też wszelkiego rodzaju platformy, a nawet dachy budynków. Występuje tam w postaci chodników lub ław kominiarskich. W zależności od charakterystyki danego obiektu montowane są na nim podesty standardowych rozmiarów lub takie, których wykonanie wymagało konsultacji oraz indywidualnie realizowanego zamówienia. Bez względu na ich rodzaj wszystkie podesty stalowe podlegają dokładnej kontroli na każdym etapie produkcji, a do ich wykonania stosuje się tylko surowce wysokiej jakości. Producentem znanym ze swoich doskonałych wyrobów jest firma Perfopol, może się ona pochwalić nie tylko bogatą historią i dużą ilością zrealizowanych zamówień, ale także wysokiej jakości sprzętem i wykwalifikowaną kadrą pracowniczą – sprawdź sam: http://www.perfopol.pl/pl/Podesty_antyposlizgowe

Liczne możliwości konfiguracji

Podesty mogą być wykonane z kilku rodzajów stali, między innymi ocynkowanej, kwasoodpornej lub nierdzewnej, a nawet z aluminium. Istnieje także możliwość wyboru rodzaju i wielkości oczek, w jaki dany podest ma zostać wyposażony. W zależności od potrzeb klienta może to być typowa siatka z oczkami lub ze specjalnymi otworami odprowadzającymi nadmiar wody, ale także wzór zaproponowany przez zmawiającego. Pozwala to na dostosowanie danych elementów do charakterystyki obiektu, w jakim mają się one znajdować. Dzięki temu korzystającym z nich osobom zapewnione zostanie bezpieczeństwo na najwyższym możliwym poziomie.

Warto zatem poszukując tego rodzaju elementów konstrukcyjnych zapoznać się z ofertą firmy Perfopol, jest to z pewnością partner godny zaufania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here