Wełniane dywany do pokoju

Ważnym elementem wystroju pokoju dziennego, jadalni czy gabinetu domowego są dekoracyjne i dobrane do pozostałych elementów aranżacji dywany. Stanowią one ozdobę podłogi i dodają przytulności pomieszczeniom. Odpowiednim dobraniem dywanów można także podkreślić nowoczesny lub klasyczny charakter wnętrza i nadać mu indywidualny i jedyny w swoim rodzaju charakter.

Ośmiokątne i owalne

Wełniane dywany w motywy orientalne są ponadczasowe i nigdy nie przestają być modne. Urządzając salon lub jadalnię w stylu tradycyjnym, możemy dodatkowo uwypuklić elegancję tych pomieszczeń dekoracyjnymi i efektownymi dywanami we wschodnie ornamenty.

Idealnie dopasowany pod względem kolorystycznym do pozostałych elementów wystroju dywan z wełny przełamie monotonię podłogi i sprawi, że wnętrze salonu czy gabinetu domowego zyska kameralny klimat. Jeśli zależy nam jeszcze na nieznacznym złamaniu konwencji i większym urozmaiceniu naszego zacisza domowego, możemy zamiast jednego dużego dywanu wyeksponować w pokoju dziennym dwa lub trzy mniejsze.

Sklep Topworld.pl dysponuje kolekcją dywanów o różnych kształtach – owalnym, okrągłym i ośmiokątnym. Interesującą propozycją będzie na pewno dobranie do jednego pokoju, w ramach tej samej serii, dywanów różniących się wielkością i właśnie kształtem. Takie rozwiązanie stanowi ciekawą alternatywę jednego prostokątnego dywanu, który wygląda wprawdzie elegancko, ale też nie daje takich możliwości zmieniania wystroju jak mniejsze wełniane dywany okrągłe czy w kształcie elipsy lub ośmiokąta – kup na https://www.topworld.pl/produkty/dywany/dywany-tradycyjne-welniane-naturalne,2,7244

Efektownie postarzone

Do pokoju urządzonego w łączącym w sobie elementy dawne z nowoczesnością stylu vintage wymarzonym wprost wyborem będzie dywan fabrycznie postarzony. Tego typu dywany posiadają –obok tradycyjnego wzornictwa i typowych dla dawnych dywanów ornamentów – także bardzo efektowne przetarcia. Taki postarzony dywan, imitujący swój odpowiednik sprzed kilkudziesięciu lat, stanowi unikatowy element dekoracyjny pokoju i znakomicie komponuje się z aranżacjami wnętrz nie tylko w stylu vintage, ale także w stylu retro. Dywany stylizowane na stare pasują jak żadne inne do politurowanych mebli, tradycyjnego oświetlenia i zabytkowych bibelotów.

Do industrialnego loftu

Dywan w geometryczne kompozycje, w pasy czy w oryginalne sploty z pewnością dopełni wystrój salonu w mieszkaniu wystylizowanym na dawny, przemysłowy loft. Dywany w stylu industrialnym i w nawiązujących do surowej estetyki dawnych fabryk odcieniach czerni i szarości będą również interesującą propozycją do aranżacji minimalistycznych, w których dominuje prostota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here