Wykorzystanie nowoczesnych technologii do pracy w domu i rozrywki

W dzisiejszych czasach mamy wielką szansę na rozwój, który oferują nam nowoczesne technologie. Nasi dziadkowie nie mogli z pewnością nawet wyobrazić sobie tego, co stało się naszym udziałem. Niesamowity rozwój technologiczny zapewnił nam łatwy dostęp z wielu miejsc na naszym globie do bieżących informacji pochodzących z całego świata. Szybkość wymiany danych jest ponad barierami geograficznymi – dzieje się w czasie rzeczywistym niezależnie od odległości. Na co dzień wielu z nas z pewnością nie zastanawia się, z jakich skomplikowanych narzędzi możemy korzystać.

Z jednej strony mamy oczywiście zagrożenia spowodowane dostępem do Internetu, do tak wielu informacji, z drugiej niesamowite możliwości. Natłok danych powodować może zamieszanie, trudność w wybraniu pośród gąszczu różnorakich danych informacji istotnych i prawdziwych. Z tego względu, że praktycznie każdy może być nadawcą informacji, mogą one nie być wcale prawdziwe. Mogą być źródłem pomyłek, manipulacji, dezinformacji. Jeszcze nigdy plotki nie roznosiły się w takim tempie. Ludzie zaczynają bardziej przejmować się życiem innych osób, których nie znają osobiście, np. celebrytów, niż sytuacją swoich bliskich – rodziny i przyjaciół. Mamy możliwość kontaktu z bliskimi, nawet tymi, od których dzieli nas znaczna odległość, ale niestety kontakt ten bywa powierzchowny. Często brak prawdziwej rozmowy, oko w oko. Zastępujemy ją pisaniem wiadomości, smsów. Zamiast prawdziwych emocji wyrażanych mimiką twarzy, tonem głosu, gestami, mamy do wyboru minki (emotikony), które mają zastąpić widok prawdziwego człowieka. Niektórzy zaczynają żyć nierealnym życiem. Bardziej liczy się ich profil na stronie społecznościowej niż rzeczywistość. W Internecie upiększają swoje życie, budują perfekcyjny wizerunek. Zdjęcia obrazują idealne sytuacje. Wprowadzają w kompleksy u odbiorców i nakręcają ich do tworzenia kolejnych przesłodzonych treści. Dziś każdy ma szanse stać się sławny. Ma dostęp do tworzenia i publikowania treści. Coraz więcej jest blogerów, dzielących się nie tylko codziennymi informacjami, ale również życiem prywatnym i osobistymi przemyśleniami. Mają oni wpływ na swoich odbiorców, kształtują opinie. Dziś nie trzeba być kimś wybitnym, napisać książkę, aby mieć możliwość działalności opiniotwórczej. Każdy może znaleźć swoich odbiorców. Za pomocą Internetu możemy szerzyć wysoką kulturę, ale także rozrywkę opartą na niskich i prymitywnych pobudkach. Niestety tej drugiej jest coraz więcej i coraz bardziej poszerza swoje kręgi. Coraz częściej odchodzi się od słowa pisanego, klasycznych blogów, na rzecz treści obrazkowych w postaci zdjęć, a także filmów.

Osoby, które mają umiejętność znalezienia licznych odbiorców, w świecie tak wielkiej, nieograniczonej praktycznie konkurencji, bardzo często wykorzystują popularność dla celów zarobkowych. Promują produkty otrzymując za to korzyści materialne. Im większe ma się zasięgi, na tym bardziej intratne propozycje reklam można liczyć. Wielu ludzi uważa, że nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że reklama jest jawna, a więc odbiorca jest poinformowany, że materiał zawiera lokowanie produktu i jest sponsorowany. Ważne też jest, by reklamy nie były nachalne, były rzetelne, ponieważ odbiorcy szybko wyczują fałsz. Polecane rzeczy powinny pasować do osoby, która je reklamuje i do kontekstu całego materiału. No i oczywiście proponowane treści muszą mieć niezmiennie wysoką jakość, aby kosztem reklamy nie utracić zainteresowania odbiorców. Takie tworzenie treści bywa dla niektórych głównym źródłem utrzymania. Praca bez wychodzenia z domu lub w miejscach, w których akurat chcemy przebywać w danym czasie brzmi kusząco. Inną formą pracy w domu za pomocą Internetu może być tworzenie treści, np. tekstów, na zlecenie. Nie wymaga to obecności w konkretnym miejscu. Liczy się wykonanie zadania, którego efekty możemy dostarczyć za pomocą Internetu z dowolnego miejsca. Coraz więcej ludzi otwiera się też na nowy kanał dystrybucji produktów, jakim jest sprzedaż Internetowa.

Umiejętne korzystanie z Internetu może przynieść wiele pożytku. Możemy pracować zdalnie, kontaktować się z ludźmi, którzy znajdują się daleko, ale jak z wszystkim, zawsze należy zachować zdrowy rozsądek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here