praca

Krosno, leżące w województwie podkarpackim należy do miast charakteryzujących się od wielu lat silnym rozwojem takich gałęzi przemysłu jak : przemysł szklarski, naftowo-gazowniczy, motoryzacyjny, tworzyw sztucznych, meblarski oraz lotniczy. Pomimo iż, w tych sektorach wciąż poszukiwani są pracownicy, należy zaznaczyć, że w ostatnich latach w Krośnie nastąpił szereg zmian dotyczących rynku pracy, co zaowocowało między innymi utworzeniem strefy handlowo-usługowej.

Praca w Krośnie jest stosunkowo łatwą do znalezienia, co widać wyraźnie jeśli zestawimy to miasto z innymi znajdującymi się w województwie podkarpackim – wystarczy spojrzeć na stopę bezrobocia, która jest w tym mieście niższa od średniej krajowej. Obecny rynek pracy w Krośnie jest na tyle otwarty i różnorodny, że pracę znajdą tutaj nie tylko specjaliści zajmujący się przemysłem, lecz także osoby posiadające niższe kwalifikacje lub zajmujące się handlem i usługami.

Deficytowe na rynku pracy są stanowiska nauczycielskie – przede wszystkim dotyczy to nauczycieli praktycznej nauki oraz przedmiotów zawodowych. Bardzo mocno w Krośnie poszukiwani są też pracownicy na stanowiska fryzjerskie oraz krawcy i pracownicy produkcji odzieży. Warto więc pomyśleć o dodatkowych kursach doszkalających, czy też po prostu o praktycznych kursach dających uprawnienia do wykonywania danego zawodu, a dzięki temu bez najmniejszych problemów znajdziemy pracę w Krośnie.

Praca Krosno

Analizując oferty pracy w Krośnie w serwisie https://www.gowork.pl/praca/krosno;l, wyraźnie zauważymy wzrost wagi sektora budowlanego. W sektorze tym poszukiwani są specjaliści inżynierowie, a także pracownicy niższego szczebla, posiadający tzw. ” fach w ręku” tacy jak : murarze, dekarze, tynkarze oraz wszelkiej maści operatorzy maszyn. Po bardzo wyraźnym trendzie wzrostowym w branży budowlanej, widać jak rozwijają się uzależnione od niej inne branże oraz jak mocne jest odbicie na rynku pracy po pandemii. Na wielu portalach internetowych, zarówno ogólnopolskich jak i lokalnych zamieszczonych jest mnóstwo ofert pracy w branży przemysłowej i budowlanej. Brak pracowników jest na tyle dotkliwy, że wiele firm decyduje się na przeszkolenie pracownika nawet od zera.

Oczywiście tak jak i w całej Polsce tak i w Krośnie, wciąż na wartości zyskuje sektor IT, który jeszcze silniej zaznaczył swój trend wzrostowy dzięki pandemii- kiedy to większość pracowników biur przeszła na pracę zdalną lub hybrydową. W branży IT pracownicy mogą spodziewać się wielu ofert pracy na różnych poziomach – również zarobki w Krośnie są najwyższe w tej właśnie branży. Wiele firm oferuje bogate pakiety szkoleń, dzięki którym możemy wejść do branży IT. Kursy te, często nie są w żaden sposób ograniczone wiekowo, czy też poprzez posiadanie danego wykształcenia. Każdy może wziąć udział w takm kursie i się przebranżowić, a następnie wykonywać pracę w sektorze IT. Podczas pandemii, wiele osób zdało sobie sprawę, jak ważny jest kontakt z rodziną, przyjaciółmi i work-life balance, co sprawiło, że praca w branży informatycznej, którą możemy wykonywać praktycznie z każdego zakątka ziemi zyskuje na znaczeniu i ofert jest naprawę sporo.

Na stronie urzędu pracy w Krośnie możemy znaleźć także szereg programów oraz projektów skierowanych do osób młodych, osób bezrobotnych i chcących się doszkolić czy też przebranżowić. Warto z nich skorzystać i znaleźć pracę w Krośnie.

Na rynku pracy w tym podkarpackim mieście zauważamy także trend, który dominuje w całej Polsce i dotyczy zbyt dużej ilości przedstawicieli zawodów humanistycznych, którzy chcą zmienić pracę , a także absolwentów kierunków humanistycznych. Niestety w tym przypadku podaż na rynku pracy w Krośnie przekracza popyt i w związku z tym : filozofowie, historycy, politolodzy, kulturoznawcy, pracownicy administracyjni i biurowi, a także pracownicy biur podróży i obsługi turystycznej, mogą mieć problem ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy w regionie.

Widać również, że na znaczeniu zyskują sektory handlu i usług, gdzie na licznych portalach internetowych jest sporo bardzo dobrze płatnych ofert pracy. W zawodach medycznych obserwowany jest już od kilku lat niedobór pracowników, co widoczne jest też w województwie podkarpackim i w samym Krośnie. Poszukiwane są salowe, pielęgniarki, przedstawiciele zawodów okołomedycznych (np. dietetycy, diagności), lekarze wszelkich specjalizacji, lecz także pracownicy administracyjny szpitali oraz innych placówek medycznych.
Jeśli poszukujemy pracy dorywczej, tymczasowej w handlu lub usługach, warto również spojrzeć na social media, gdzie też znajdziemy szereg ofert pracy w Krośnie. Jest to praca przede wszystkim dla studentów oraz osób chcących sobie dorobić, a także szukających czegoś dodatkowego. Na portalach tego typu można też samemu zamieścić informację na temat tego, że poszukujemy pracy. W takim ogłoszeniu w social mediach warto przedstawić swoje doświadczenie zawodowe oraz opisać, jakiej konkretnie pracy poszukujemy. W obecnych czasach i przy tak niskim wskaźniku bezrobocia, jest ogromna szansa na to, że pracodawca odezwie się do nas, właśnie za pośrednictwem social mediów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here