O co dba profesjonalny trener personalny

W Polsce, z roku na rok coraz dynamiczniej rozwija się branża zdrowia, fitnessu i dbania o swoją sylwetkę, a wraz z nią rosnącą popularnością cieszą się tzw. trenerzy personalni. Czym tak naprawdę się oni zajmują i w jaki sposób mogą ułatwić nam powrót do wcześniejszej formy lub osiągnięcie wymarzonego wyglądu?

Czym zajmują się trenerzy personalni?

Branża trenerów personalnych powstała w zapotrzebowaniu osób walczących o piękniejsze ciało na kogoś, kto będzie w stanie dopilnować ich systematyki, pracy, ćwiczeń, ale i diety, tak, by nie zostali pozostawieni samym sobie, tracąc tym samym motywację do treningu. Dietetyk i trener personalny w jednym to osoba, która nie tylko sama dba o swoją kondycję i może się pochwalić sukcesami, ale przede wszystkim opracowuje indywidualne plany żywieniowe i treningowe dla innych. Doświadczenie takiej osoby jest tutaj szczególnie ważne. Dla przykładu, doskonale znany w Polsce trener Paweł (https://www.pawelgluchowski.pl/), jest ekspertem udzielającym zarówno konsultacji żywieniowych, jak i specjalistą dbającym o formę swoich klientów. Szykuje dla nich rozpiskę diety odpowiedniej do organizmu, zleca konkretne cykle treningowe poprawiające umięśnienie ciała i jego kondycję, ale i dba o odpowiednie przygotowanie psychiczne do ćwiczeń. Motywuje, pomaga i wspiera na każdym etapie współpracy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając trenera dla siebie?

Zanim wybierzemy dla siebie trenera indywidualnego, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się jego ofercie i sprawdzić, jakie opinie wygłaszają o nim poprzedni klienci. Czy jego praca skutecznie wpłynęła na szybkie uzyskanie wymarzonego wyglądu? Czy trener dietetyk opracowuje dobrą, odżywczą i nietuczącą dietę? Po jakim czasie współpracy z takim trenerem personalnym da się zauważyć pierwsze efekty?

Dodatkowo dobrze jest porównać ze sobą kilku różnych trenerów, porozmawiać z nimi i sprawdzić, z którym będziemy się dogadywać najlepiej. Sympatyczna relacja między nami, a taką osobą jest nierzadko gwarancją sukcesu podczas całej diety i ćwiczeń, dlatego warto o nią zadbać już na samym początku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here