Studia warszawa

Matura zbliża się nieubłaganie, a ty dalej nie zadecydowałeś na jakie studia się udasz? Stresują cię ciągłe pytania krewnych, których jednym zmartwieniem wydaje się być twoja przyszłość? Boisz się, że po studiach, które wydają ci się interesujące nie znajdziesz pracy? Pójście na studia jest dla ciebie szansą na wyrwanie się z domu i najchętniej wybrałbyś uczelnię w dużym mieście? A może jesteś warszawiakiem i nie wyobrażasz sobie starania się o uzyskanie wyższego wykształcenia poza stolicą?
Te oraz wiele innych pytań mogą dręczyć młodych ludzi, zarówno tych, którzy na studia udają się po raz pierwszy, jak i tych, którzy przed wyborem wymarzonego kierunku stają po raz kolejny. Jeżeli zaliczasz się do ich grona koniecznie przeczytaj nasz artykuł!
Jeżeli jest to twoje pierwsze podejście do wyboru studiów na pewno czujesz się skołowany i pogubiony. Nie martw się, nie ma w tym nic dziwnego czy niepokojącego! Dla pocieszenia mogę dodać, że w podobnej sytuacji znajduje się naprawdę pokaźna liczba osób, więc nie jesteś osamotniony. Z pewnością zdarzało ci się już nie raz wpisywać w wyszukiwarkę hasło ‚kierunki studiów warszawa’ i być może mniej więcej orientujesz się w sytuacji. Nie ma zresztą wątpliwości, nie znajdziesz chyba kierunku studiów, którego nie znalazłbyś w ofercie któregoś z uczelni warszawskich. Nie jest na pewno również niespodzianką dla ciebie, że szkoły w stolicy mają dość wyśrubowane wymagania i nie jest wcale łatwo o dostanie się w szeregi ich studentów. Ma to również pozytywne strony: możesz być pewnym, że poziom, a co za tym idzie wykształcenie, jakie zdobędziesz po skończeniu warszawskich uczelni będzie solidne i z pewnością będzie stanowić dobry fundament pod przyszłą pracę. Oczywiście, samo dostanie się na uczelnię jeszcze niczego nie zapewnia, ale warto od czegoś zacząć.
Co jednak jeżeli nie masz pomysłu na jaki kierunek się udać? Porównujesz się do rówieśników, którzy sprawiają wrażenie, jakby zostali wręcz stworzeni do kariery prawniczej lub od początku liceum niezmiennie wiedzą, że ich przeznaczeniem jest medycyna? Nie rób tego. Uwierz, mi nie warto. Trywialną prawdą o świecie jest to, że ludzie są różni i dotyczy to również tego aspektu. Twoje niezdecydowanie, co do swojej przyszłości nie jest nieuzasadnione. W końcu, skąd masz wiedzieć, jaki kierunek będzie ci się podobał skoro nigdy na żadnym nie studiowałeś? Oczywiście, zdajesz sobie zapewne sprawę z własnych zainteresowań i uzdolnień, wiesz więc mniej więcej do jakiego obszaru możesz zawęzić swoje poszukiwania, jednak wiedzę na temat, jak wyglądają dane studia w praktyce, możesz czerpać jedynie od znajomych i forów internetowych. Dopóki jednak nie doświadczysz ich samemu nigdy nie będziesz do końca pewny, czy to właśnie to.
W sytuacji w jakiej obecnie się znajdujesz może ci się wydawać, że wybór studiów można zaliczyć do rzeczy niezwykle ważnych, ostatecznych i decydujących o twoich dalszych losach do końca życia. Być może tak właśnie będzie, ale podobne twierdzenia możemy zastosować co do wyboru sklepu spożywczego, w którym dokonasz najbliższych zakupów i będą one równie prawdopodobne. Kto wie, może w monopolowym za rogiem czeka właśnie miłość twojego życia? Możesz biec lub czytać dalej! Wybór należy do ciebie. Tak, jak wybór kierunku! Pamiętaj, by nie brać za bardzo do siebie sugestii rodziców, starszego rodzeństwa czy kolegów. Studia mają interesować ciebie, właśnie tobie sprawiać przyjemność i również tobie zapewnić przyszłość. Nie stresuj się więc, że dokonasz złego wyboru! Być może teraz perspektywa spędzenia dodatkowego roku na edukację wydaje ci się nie do zaakceptowania, ale nie ma nic złego w zmianie studiów. Po roku, dwóch, trzech, a nawet czterech. Zdziwiłbyś się jak dużo osób tak robi i w końcu są szczęśliwe! Możesz również studiować parę kierunków na raz i nie jest to wcale takie trudne. Wszystko zależy od ciebie i pamiętaj, aby po prostu wyluzować i jakkolwiek dennie to brzmi wsłuchać się w głos własnego serca. Uwierz, to przyniesie najlepsze rezultaty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here