agencja pracy dla ukraińców

Czy wiesz, że w Polsce pracuje nawet 3 miliony Ukraińców? Większość z nich przyjechała do naszego kraju po wprowadzeniu przez nasz rząd uproszczonych zasad otrzymywania pozwolenia na legalny pobyt oraz legalną pracę. Co więcej, większość z nich to właśnie w Polsce planuje zostać i tutaj urządzać swoje życie.

Start w Polsce

Początki na obczyźnie na pewno nie są łatwe, tym bardziej że najczęściej wyjeżdża jeden członek rodziny, zazwyczaj mężczyzna, a na Ukrainie pozostają jego bliscy. Brak znajomości w Polsce, bariera językowa i zupełna nieświadomość naszego rynku pracy może sprawić, że obywatele Ukrainy będą czuć się zagubieni. Właśnie dlatego tak ważne jest, by pracę w naszym kraju załatwili sobie jeszcze będąc w ojczyźnie, na Ukrainie.

Jak znaleźć pracę zdalnie?

Ukrainiec, który przyjeżdża do naszego kraju, musi mieć pozwolenie na legalny pobyt oraz pracę, to karta pobytu dla ukraińca, dzięki której pracodawca nie będzie miał żadnych wątpliwości w zakresie zatrudniania tychże cudzoziemców. Te formalności najlepiej załatwiać przed przyjazdem, Polska uprościła je do minimum.

Okazuje się, że w czasach, w których dostęp do internetowej skarbnicy wiedzy ma niemalże cały świat, zatrudnienie można znaleźć bez problemu w każdym zakątku. W Polsce wraz z popularnością przyjazdów obywateli Ukrainy w celach zarobkowych  powstała niejedna agencja pracy dla ukraińców. Dzięki takim podmiotom Ukrainiec uzyskuje optymalne wsparcie w zakresie szukania pracy zgodnie z własnymi kwalifikacjami.

Jak działa agencja pracy?

Agencja pośrednictwa pracy, która działa, by pomagać cudzoziemcom, przede wszystkim Ukraińcom, jest podmiotem, który udziela kompleksowego wsparcia. Nie dość, że znajduje pracę zgodnie z kwalifikacjami, wykształceniem i preferencjami Ukraińca, to zapewnia także realizację wszelkich formalności. Dzięki temu kontroli podlega nie tylko Ukrainiec, ale i pracodawca, zatrudnienie odbywa się na naprawdę dobrych warunkach, z godziwą zapłatą.

Co ważne, agencja pracy zajmuje się także realizacją usług dodatkowych. Załatwia Ukraińcom mieszkanie, a nawet transport w miejsce pracy. Dzięki temu obywatel Ukrainy, który po raz pierwszy przyjeżdża do naszego kraju, jest odpowiednio poprowadzony.

Istotne jest również to, że agencja pracy zapewnia stałość zatrudnienia, również w przypadku pracy sezonowej, cyklicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here