Na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy konto bankowe dla studenta? Możliwości oraz rozwiązań, na które możemy się w tym temacie zdecydować, jest bardzo dużo. To na którą opcję ostatecznie się zdecydujemy, będzie zależało od wielu, niezwykle indywidualnych czynników, którymi nasze konto bankowe dla studenta, będzie się odznaczało.Prawda jest jednak taka, że są pewne bardzo proste metody związane z tym, w jaki sposób prawidłowo wybrać konto dla studenta. Przyjrzyjmy się dokładnie tym metodom. Po ich dogłębnej analizie, z całą pewnością łatwiej będzie nam wybrać najlepsze dla nas konto.
Przede wszystkim – dokładna analiza ofert różnych banków
To, na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, to przede wszystkim dokonanie bardzo skrupulatnej analizy ofert, które dostępne są w poszczególnych bankach. Jeśli chodzi o konto dla studenta, niemalże każdy bank, ma w tym aspekcie przygotowaną konkretna propozycję. Oczywiście, różnią się one od siebie, natomiast różnice wynikają przede wszystkim z minimalnych detali. W jednym banku karta do konta będzie płatna, w innym nie. W jednym banku nie będzie pobierana prowizja za wypłaty z obcych bankomatów, w innym taka prowizja będzie pobierana. Paradoksalnie, takie różnice, dają nam naprawdę spore pole możliwości, jeśli chodzi o wybór najlepszej dla nas oferty. Przeglądając oferty banków, zastanawiając się nad nimi, z pewnością jesteśmy znaleźć taką, która będzie dla nas idealna pod każdym względem. Czy jednak indywidualne warunki konta dla studenta to wszystko, o czym powinniśmy pamiętać? Jak się okazuje – nie do końca.
Po drugie – kiedy warto założyć konto bankowe dla studenta?
Kolejną kwestią, którą musimy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o wybór konta dla studenta, jest to, kiedy takie konto możemy założyć. Nie jest wcale powiedziane, że aby założyć konto dla studenta, musimy być studentami. Bardziej istotny jest tutaj wiek osoby, która takie konto zakłada. Konta dla studentów, to konta przeznaczone dla osób pomiędzy 18 a 26 rokiem życia. To czas, kiedy najczęściej studiujemy. Oczywiście, niektóre banki wymagają legitymacji studenckiej lub szkolnej. Prawda jest jednak taka, że nie zawsze jest ona potrzebna. To także jeden z czynników, które definiują to, czy zdecydujemy się na założenie konta w konkretnym banku. W momencie, kiedy np. nie studiujemy, ale bank daje nam możliwość założenia konta student bez konieczności okazania legitymacji, jest to dla nas bardzo dobre rozwiązanie. Warto także i pod tym względem dokładnie zapoznać się z ofertami banków. Czy jednak zweryfikowanie tych dwóch kwestii w zupełności wystarczy, żeby wybrać odpowiednie konto dla studenta? Niezupełnie. Jest jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia związana z wyborem konta i banku dla studenta. Chodzi oczywiście o prowizje za prowadzenie konta.
Opłaty prowizyjne za prowadzenie konta
O ile w kwestiach związanych z opłatami za kartę czy wypłaty z innych bankomatów, banki z reguły mają bardzo podobne stawki, o tyle w przypadku opłat pobieranych za samo prowadzenie konta już tak nie jest. Nie ma co ukrywać, że prowizja, za prowadzenie konta, to jedna z najbardziej popularnych opłat, które pobierane są przez banki. Warto jest zatem szukać takiego konta dla studenta, gdzie ta opłata będzie albo bardzo niska, albo też – nie będzie jej wcale. Paradoksalnie, wcale nie jest to takie trudne. Są banki, które w przypadku uzyskania odpowiedniej ilości wpływów na konto, czy też dokonania transakcji na konkretną (nierzadko bardzo niską) kwotę, rezygnują z pobierania takiej opłaty. Dlatego też bardzo ważne jest to, aby dokładnie dowiedzieć się, jak w wybranym przez nas banku wygląda kwestia związana z opłatami związanymi z samym prowadzeniem konta. Mimo iż czynnik ten został wymieniony na samym końcu, wcale nie oznacza to, że jest on najmniej istotny. Wprost przeciwnie. Jeśli tylko jesteśmy w stanie uniknąć opłaty prowizyjnej za prowadzenie konta, powinniśmy z takiego rozwiązania skorzystać. Wszak będąc studentem, z reguły nie dysponuje się dużymi kwotami pieniędzy.