Ciekawe strony internetowe dla tych, którzy uczą dzieci języka angielskiego

0
820

Jak nauczyć dziecko języka angielskiego, jeśli rodzina mieszka za granicą? To nie jest proste zadanie. Proces nauki okazuje się być czasochłonny. Na dodatek prawie nie ma żadnych zasobów pomocniczych, gdzie można znaleźć materiały dydaktyczne, instrukcje lub wskazówki. Ale jest wyjście! Angielski dla dzieci online!

Wybraliśmy kilka portali internetowych, na których można znaleźć przydatne i wartościowe pozycje, od edukacyjnych kreskówek dla dzieci po ćwiczenia z języka angielskiego dla nastolatków.

Tak więc, angielski online dla dzieci:

1. Kurs języka angielskiego dla dzieci dwujęzycznych z Państwowego Instytutu Języka angielskiego im. Szekspira „Angielski dla naszych dzieci”.

Znajdziecie tu wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia zajęć z dziećmi dwujęzycznymi: testy językowe, ćwiczenia, gry interaktywne z naciskiem na kulturę i krajoznawstwo, bibliotekę zorganizowaną według poziomów zaawansowania językowego, pokój z materiałami dla nauczycieli i zainteresowanych rodziców. W ten sposób język angielski dla dzieci dwujęzycznych staje się dostępny z każdego zakątka świata.

2. Szkoła językowa online Brytania

Wielojęzyczna strona z programem do nauki dla dzieci wszystkich narodowości, zawierająca ciekawe działy tematyczne – słowniki i animowane kreskówki z alfabetem. Darmowa nauka z nimi jest bardzo prosta i przyjemna.

3. Portal edukacyjny „Czas na język angielski!

Trzeba przyznać, że nazwa tej strony jest jak najbardziej trafna. Naukę języka angielskiego ułatwia biblioteka z mediateką, studium kraju i przewodnikiem gramatycznym. Wszystko przy akompaniamencie dość zabawnej i wesołej muzyki, nie pozwalającej się nudzić. Dobre dla starszych dzieci, a także pomagające mamom w nauce tego, czego muszą się nauczyć.

4. informacyjna i rozrywkowa strona dla rodziców i dzieci, Babies and Toddlers

Znajdziesz tu wierszyki i łamańce językowe, które poprawią wymowę Twojego dziecka. „Zgadywanka” dla dzieci jest jedną z „atrakcji” tej strony.

5. Portal Baby English i poradniki dla dzieci

Strona ta posiada nie tylko rozwojowe kreskówki i gry, ale także kolorowanki dla dzieci, warsztaty kreatywne, a nawet forum dla matek, które borykają się z takim problemem, ucząc swoje dziecko języka angielskiego jako obcego.

6. Blog Ucz się Angielskiego

Osobisty blog dziewczyny Anastazji, który zawiera przydatne informacje o języku angielskim dla anglojęzycznej publiczności, w tym dzieci.

7. Biblioteka audio i wideo „Darmowe kursy wideo po angielsku”.

Jest to przede wszystkim źródło anglojęzycznych mp3 dla dzieci, filmów i bajek. Można je włączać na dobranoc, przy kolacji lub w czasie wolnym dla rozrywki. Szczególnie interesujące są dialogi po angielsku gdzie znajdziemy masę przykładowych konwersacji w języku angielskim, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych, którzy uczą się języka angielskiego

8. Portal audio „Melody 24”.

Tutaj zebrane są wszystkie znane angielskie kreskówki i nie tylko one. Podczas oglądania można włączyć napisy.

Jak więc widać, jest masa wspaniałych stron, dzięki którym nauka angielskiego jest znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza, a praca nauczyciela angielskiego staje się znacznie ciekawsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here