sprzedawca

Ekspedient to nie kto inny, jak sprzedawca w sklepie. Pełni on bardzo potrzebna funkcje w gospodarce. Zajmuje się prowadzeniem usług bieżących oraz potrzebami konsumpcyjnymi, ale również swoimi umiejętnościami napędza konkurencje. W tym samym, sprawia, że potencjalny konsument ostatecznie jest w stanie skusić się na lepsze warunki. Jakie predyspozycje zawodowe musi mieć osoba, która ubiega się o pracę na takim stanowisku? Jakie wykształcenie zawodowe powinien mieć sprzedawca? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-ekspedientem/ 

Predyspozycje zawodowe wynikające z pracy jako ekspedient

Chcąc pracować na takim stanowisku, powinniśmy wykazywać się pewnymi cechami osobowości. Dobrze, żebyśmy wykazywali się zdolnościami, które są pomocne w wykonywaniu takiej pracy. 

Przede wszystkim musimy być osobami komunikatywnymi, przyjaznymi oraz dobrze prezentującymi się. W dużej mierze jest to praca z ludźmi, którzy są różni. Klient, potrafi być czasem nieprzyjemne. Nawet wtedy musimy milego obsłużyć. Musimy wykazywać się zainteresowaniem, a także tym co nasz klient ma do powiedzenia. Musimy udzielić mu pomocy przy poszukiwaniu danego produktu. Dobre podejście jest to klucz do sukcesu, ale przy tym przyda nam się również asertywność. Dobry sprzedawca cechuje się punktualnością, sumiennością, obowiązkowością oraz dyscypliną.

Właśnie takich cech wymaga od nas praca ekspedientka. Pomimo tego, że do dyspozycji posiadamy całą bazę danych w komputerze oraz kasę fiskalną, przyda nam się dobra pamięć oraz znajomość asortymentu w jednym paluszku.

Jakie wykształcenie powinien mieć ekspedient?

Do takiej pracy wystarczy nam jedynie wykształcenie podstawowe. Zwłaszcza, jeżeli podejmujemy się zatrudnienia w osiedlowym sklepie, gdzie nie sprzedaje się specyficznych towarów. Wielu pracodawców doba jednak o poziom merytoryczny swoich pracowników. Dobrze, posiadać pewne umiejętności, które mogą być podparte wykształceniem zawodowym. Dobrym wyborem jest więc szkoła branżowa o zawodzie sprzedawcy. Nauka trwa tam 3 lata oraz obejmuje zagadnienia związane z obchodzenie się z żywnością, roślinnością oraz cennymi towarami. Czekają nas też przedmioty związane z przedsiębiorczością, marketingiem oraz praktyką produkcji.

Zobacz też: http://pouczyc.pl/ekspedient-jak-wyglada-jego-praca/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here