Jak wyjść z długów nie mając pieniędzy

Z roku na rok coraz większa liczba Polaków musi zmagać się z problematycznymi długami, które rujnują nie tylko domowy budżet, ale także stan zdrowia dłużnika. Ciągły stres i strach przed jutrem jest czymś, co towarzyszy dłużnikom na co dzień i jest w stanie poważnie wpłynąć na ich stan psychiczny i fizyczny. Problem nasila się szczególnie w momencie, gdy dłużnik po prostu nie ma pieniędzy na to, aby wyjść z ciężkiej sytuacji finansowej. Co może on zrobić w takiej sytuacji? Podpowiadamy.

Plan wyjścia z długów

Każda osoba, która zastanawia się nad tym, jak wyjść z długów powinna przygotować odpowiedni plan. Ma on za zadanie ułatwić cały ten proces i pomóc Ci w racjonalny sposób pozbyć się problemu, jakim są długi. Być może okaże się, że nie jest to tak trudne zadanie, jak Ci się wydaje, a Twój strach sprawił, że wyolbrzymiłeś problem. Czasem wystarczy jedynie obliczyć swoje miesięczne wydatki, poszukać w nich oszczędności i zrezygnowanie z kilku przyjemności i zbędnych zakupów. Po takim „zabiegu” okazuje się, że pieniądze na spłatę długów się znajdują i wystarczy nieco ograniczyć swoje miesięczne wydatki.

Kredyt na spłatę długów

Niestety czasem bywa też tak, że dłużnik rzeczywiście nie ma skąd wziąć pieniędzy na spłatę swoich długów. Czasem spowodowane jest to utratą dobrze płatnej pracy, a czasem chorobą kredytobiorcy. Nie ważne, jakie są powody fatalnej sytuacji finansowej, nadal masz szanse z niej wyjść i poradzić sobie z problemem. Mamy na myśli konsolidację lub kredyt oddłużeniowy, który możesz przeznaczyć na spłatę swoich długów.

Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć ze sobą kilka różnych produktów finansowych i zamienić je w jeden, z niższą ratą. Dlaczego niższą? Ponieważ nowe zobowiązanie jest wydłużane na maksymalną liczbę miesięcy, dzięki czemu rata, którą musimy spłacać co miesiąc, jest możliwa do zapłacenia.

Kredyt oddłużeniowy działa na podobnej zasadzie i pozwala dłużnikowi na uporanie się z długami bez pieniędzy z własnej kieszeni. Wszystkie środki na spłatę długów pochodzą bowiem z banku. Warto jednak pamiętać, że aby otrzymać zobowiązanie tego typu, niezbędna jest zdolność kredytowa i dobra historia kredytowa. Powinieneś pomyśleć o tym rozwiązaniu w momencie, gdy w BIK i KRD nie pojawiły się jeszcze negatywne wpisy na Twój temat.

Pomoc pośrednika kredytowego

W wyjściu z problematycznych długów może Ci pomóc pośrednik kredytowy https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Znajdzie on najlepszą ofertę kredytu, który pozwoli Ci wyjść z długów oraz podpowie Ci jak uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here