zarobki

Nie trzeba wspominać, że praca fotografa jest bardzo wymagająca i czasami wyczerpująca. Czy ten wysiłek jest warty zarobków, na które może liczyć choreograf? Pamiętajmy, że pracę tą można znaleźć w różnych formach zatrudnienia. Ile jest w stanie zarobić przeciętny choreograf w Polsce? Od czego będą zależały jego zarobki? Przyjrzyjmy się bliżej i sprawdźmy jak wygląda praca fotografa pod względem finansowym. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/choreograf-ile-zarabia/

Od czego będą zależały zarobki choreografa?

Zarobki choreografa będą zależały przede wszystkim od miejsca, w którym jest zatrudniony oraz rodzaju umowy na jakiej wykonuje swoje obowiązki. Jeżeli pracujemy w ośrodku kultury czy w domu, który jest pod salą państwa lub samorządu, wówczas nasza pensja będzie znacznie mniejsza.

Niestety poszczególne ekipy rządzące nie kładą nacisku na kulturę oraz jej instytucje. Znacznie więcej zarobimy jako choreograf w teatrze lub operze. Praca choreografa, pomimo tego, że jest bardzo czasochłonna, jest w stanie dać nam pewne możliwości dublowania między pracodawcami.

W końcu jesteśmy skupieni na konkretnych przedstawieniach lub projekt. Nie ma więc szczególnych przeszkód, aby móc sobie dorobić i jako choreograf. Dojście dobrze zarobić można również w salonach tańca, studiach baletowych. Na nasz dorobek będą miały wpływ również okoliczności rynkowe taki jak region, poziom zamożności społeczeństwa, stan kasy samorządów oraz wiele innych. W skali kraju przyjmuje się, że województwo mazowieckie na czele z Warszawą stoją na podium, jeżeli chodzi o wynagrodzenie dla choreografów.

Mediana zarobków choreografa

W internecie możemy znaleźć informację dotyczącą średnich zarobków choreografia. Przyjmuje się, że zarabia on 4200 zł na miesiąc. Oczywiście jest to kwota brutto. Spośród badanych osób 255 wybrało właśnie tę kwotę jako swoją podstawową pensji.

Z badań dodatkowych wynika, że połowa choreografów zarabia między 3000, a 6100 zł miesięcznie brutto. Oczywiście są tacy, którzy będą zarabiać mniej lub więcej. Zarobki minimalne sięgają kwoty około 2100 zł, a maksymalnie możemy liczyć na wynagrodzenie w wysokości 8800 zł. Oczywiście cały czas mówimy o kwotach brutto. Dzięki takiej pensji choreograf jest laureatem 345 miejsca pod względem zarobków w Polsce. 

Zobacz też: http://www.atvn.pl/jak-wyglada-praca-choreografa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here