Wynajem biura na godziny

W Polsce zarejestrowano już ponad 3 mln firm. Większość z nich to jednoosobowe działalności gospodarcze, które jako swoją siedzibę wpisują własne miejsce zamieszkania. Wielu przedsiębiorców nie może sobie na to pozwolić ze względu na konieczność przyjmowania klientów. Dla takich osób biura do wynajęcia to idealna opcja. Także w wersji wynajmu tylko na godziny.

Biura serwisowane

Jeśli lokal jest potrzebny na krótki czas, nie warto podpisywać umowy długoterminowej. Na tak zwane lokale serwisowane jest coraz większy popyt. Na rynku jest już spora grupa firm, które specjalizują się w wynajmie biur na godziny, dzień lub też miesiąc. Dla przedsiębiorcy jest to ogromna wygoda. Nie ma konieczności inwestowania w lokal, aby przysposobić go do własnych potrzeb. Nie trzeba również kupować mebli oraz kosztownego sprzętu biurowego. W wielu przypadkach wynajmujący może liczyć również na obsługę sekretarską oraz IT. Ważne jest także, że najemcy mają dostęp do Internetu i zaplecza socjalnego. Biura do wynajęcia na konkretne godziny często przybierają formę biura coworkingowego. To lokal, który łączy w sobie biuro współdzielone z typowym biurem na godziny. 

Najem krótkoterminowy

Usługa biur serwisowanych cieszy się dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza wśród ludzi młodych, rozpoczynających działalność gospodarczą, start-upów oraz osób, wykonujących wolne zawody, zwanych freelancerami. To świetny pomysł na lokal dla tych, którzy wykonują projekty czasowe, bywa, że także w różnych miastach. Przykładem są firmy, zajmujące się projektowaniem lub podmioty z sektora finansowego. Firma otrzymuje zlecenie na przykład na czas 2, 3 miesięcy. Wykonawca nie chce lub nie może pracować u siebie w domu. Stąd opcja najmu krótkoterminowego. Biura do wynajęcia na kilka dni nie są już nowością. Na polskim rynku działa w ten sposób około kilkanaście tysięcy osób. Szacuje się, że w najbliższych latach ta tendencja mocno poszybuje do góry. 

Droższy wynajem

Biura do wynajęcia w wersji serwisowanej najłatwiej spotkać w Warszawie. Stolica ze względu na mnogość biznesów, jakie się w niej znajduje, zwykle jest też terenem testowania nowych możliwości. To także pomysł, który starają się realizować przedstawicielstwa zagranicznych firm, wchodzących na nasz rynek. Najczęściej badając nowy teren nie są jeszcze w stanie inwestować w długoletnie umowy najmu. Warto wiedzieć, że wynajem powierzchni na krótki czas jest kilka razy wyższy niż wynajem długoterminowy analogicznego metrażu. Najemcy za spore koszty mają jednak wiele możliwości. Mogą dokładnie precyzować, co powinno być w biurze, jakie meble oraz sprzęty. Standardem jest korzystanie z biurowego Internetu oraz miejsca, w którym można przygotować szybki posiłek. Na cenę ma wpływ również ewentualna opieka księgowości lub przyjmowanie korespondencji. 

Biura do wynajęcia to ogromny biznes na rynku nieruchomości. Ze względu na różne potrzeby najemcy, do standardowego wynajmu stale dokładają się nowe możliwości. To świetna opcja dla osób, dorabiających poza etatem, uczących się biznesu lub wykonujących zlecenia przez określony czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here