Starania o kredyt

W dzisiejszych czasach wiele ludzi żyje ponad stan. Mimo, że zarabiamy coraz więcej, to też coraz więcej wydajemy. To często rodzi długi i powoduje liczne problemy finansowe. A problemy finansowe powodują depresję i mogą mieć poważne konsekwencje. Lepiej więc unikać takich sytuacji, żyć na takim poziomie, na jaki nam starcza, może niezbyt luksusowo ale wygodnie i bezpiecznie.
Jeśli zaś zajdzie potrzeba wzięcia kredytu czy pożyczki na określony cel, pożyczka ta powinna być dobrze przemyślana i przeanalizowana w najdrobniejszych szczegółach. Trzeba wtedy poszukać takiej propozycji, która pozwoli ograniczyć koszty i zminimalizuje ryzyko długów do zera.
Bezpłatna pomoc
Jednym z najbardziej kłopotliwych kredytów, jaki się w życiu zaciąga, jest kredyt hipoteczny. Jest on kłopotliwy z tego względu, że nie jest łatwy do uzyskania, nie każdemu zostanie przyznany i opiewa na bardzo wysoką kwotę, którą trzeba spłacać długimi latami. Dlatego jeśli już zajdzie taka potrzeba, by taki kredyt zaciągnąć w banku, bo bez niego nie jest się w stanie wybudować swojego wymarzonego domu, to warto skorzystać z bezpłatnej pomocy doradcy finansowego. To osoba bardzo kompetentna, która zajmuje się głównie kredytami hipotecznymi. W jej kompetencjach leży znalezienie najkorzystniejszej propozycji dla swojego klienta i załatwienie za niego wszystkich formalności. Coraz więcej ludzi decyduje się na taką bezpłatną pomoc, bo nic ich to nie kosztuje, a dzięki temu mogą oni oszczędzić wiele czasu ale i nerwów, które mogły by się pojawić, przy załatwianiu formalności z bankiem. Jeśli zatem ktoś nie wie zupełnie jak dostać kredyt hipoteczny, to przede wszystkim powinien się udać do takiego doradcy finansowego, który wszystko na spokojnie wytłumaczy i wyjaśni a także ukierunkuje przyszłe działania w kierunku zdobycia najkorzystniejszego kredytu hipotecznego.
Porównanie ofert
Decydując się na wzięcie kredytu hipotecznego, trzeba wpierw określić swoje oczekiwania i możliwości. Ważną kwestią jest wkład własny, jedne banki go wymagają, inne zaś nie, jest to więc pierwsza kwestia z którą należy się zapoznać, porównując ze sobą oferty kilku banków. Jeśli wkład własny jest wymagany, trzeba się zapoznać z jego specyfikacją. Czy wkładem własnym muszą być pieniądze, jeśli tak to o jakiej kwocie mowa, czy na przykład wkładem własnym może być nieruchomość lub działka. Następną ważną o ile nie najważniejszą kwestią, jest zdolność finansowa. Jeśli nie ma się odpowiedniej zdolności, do uzyskania konkretnej kwoty kredytu hipotecznego, to nic się nie zdziała. Problemu tego nie da się obejść. Zdolność finansowa jest obliczana na podstawie jego dochodów. O kredyt hipoteczny może się ubiegać wyłącznie osoba, która jest zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Poza tym brane są pod uwagi wpływy na jej konto z tytułu wynagrodzenia minimum z trzech ostatnich miesięcy, chociaż okres ten może się różnić w zależności od regulaminu banku.
Jeszcze inną kwestią, jest historia kredytowa klienta. Jeśli klient brał wcześniej jakieś kredyty i pożyczki, ale zawsze spłacał je w terminie, nie ma żadnych zaległości finansowych i długów, może bez problemu ubiegać się o kredyt hipoteczny. Jeśli jednak widnieje on w Krajowym Rejestrze Dłużników, jego zadłużenia nie były spłacane w terminie, wówczas raczej na pewno dostanie odpowiedź odmowną na wniosek o kredyt hipoteczny.
Jak więc widać, kredyt hipoteczny można dostać, jeśli spełnia się ścisłe warunku banków. Dużo łatwiej jest ubiegać się o kredyt poprzez pośrednictwo doradcy kredytowego, który załatwi wszystkie niezbędne formalności. Ale można też samemu podejść do siedziby swojego banku, w którym od lat posiada się konto osobiste i złożyć zapytanie o kredyt hipoteczny. Pracownik banku wskaże wszystkie wymogi, dokumenty, które trzeba do banku dostarczyć i pomoże wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny. Każdy może spróbować, to nic nie kosztuje, a jeśli dostanie się odpowiedź odmowną, zawsze można spróbować w innym banku. W końcu prawie każdy buduje dom z kredytem hipotecznym.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca
Następny artykułPraca przy komputerze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here