Jakie kierunki studiować niestacjonarnie?

Przyszli maturzyści stoją przed trudnym wyborem. Mianowicie muszą zdecydować, jakie przedmioty wybrać na maturę, na jakim poziomie je pisać oraz gdzie iść na studia. Jest to niezwykle trudny wybór, ponieważ czasami nie wiemy dokładnie co chcemy robić. Niektórzy psychologowie polecają po  maturze zrobienie sobie roku przerwy. W tym okresie najlepiej jest iść na staż do firmy, która zajmuje się tym co chcemy w przyszłości robić. W międzyczasie dowiemy się – czy to co wybraliśmy jest na pewno , tym co chcemy robić w naszym życiu. Jeśli po pewnym czasie okaże się, że podoba nam się dana dziedzina – możemy rozpocząć w kolejnym roku studia. Dobrym wyborem są studia zaoczne, jeśli mamy już pracę. Czasami takie kierunki są sponsorowane przez naszego obecnego pracodawcę. Warto skorzystać z tego benefitu, to są same korzyści dla nas. Będziemy mieć pracę oraz półdarmowe studia. Będziemy się rozwijać, zdobywać wiedzę, którą wykorzystamy w praktyce. Nie wszystkie kierunki studiów jednak można studiować zaocznie. Nie mamy takiej możliwości, jeśli chcemy iść na medycynę albo prawo. Niestety, ale takie studia wymagają wielkiego poświecenia od studenta.

Warto więc przemyśleć dokładnie naszą decyzję, jeśli widzimy się w roli stomatologa albo lekarza. Praca na takim stanowisku jest jednak niezwykle odpowiedzialna i bardzo stresująca, wymaga dużego przygotowania oraz wielu lat pracy. Na początku musimy skończyć bardzo ciężkie i wymagające studia, potem robimy staż w szpitalu i przechodzimy na specjalizację. Dopiero, kiedy wszystko to skończymy z pozytywnym wynikiem – możemy zakładać własną praktykę lekarską. Stomatolodzy mają nieco lepiej, ponieważ od razu po skończeniu pięcioletnich studiów mogą się starać o przyjęcie do gabinetu. Pracują wtedy na pełen etat i nie muszą kończyć stażu. Studia, które ciężko jest ukończyć w trybie zaocznym to prawo. Ten kierunek wymaga ogromnego wysiłku intelektualnego. Student podczas pięciu lat nauki musi przyswoić bardzo dużo materiału. Zazwyczaj jest to materiał skomplikowany i trudny do wyuczenia. Sesje wiążą się z wielogodzinnymi przyswajaniami materiałów. Zazwyczaj studenci nie śpią w nocy tylko się uczą. Po skończeniu studiów osoba, która chce się dalej rozwijać w tej dziedzinie zaczyna aplikację. Aby dostać się na aplikację trzeba zdać egzamin państwowy. Jest to test, który poprawnie piszą jedynie najzdolniejsi przyszli prawnicy, pozytywny wynik pozwala prawnikowi posługiwać się terminem „mecenas”.

Innym bardzo fajnym kierunkiem, który z powodzeniem można studiować w trybie zaocznym jest marketing i zarządzanie. Można łatwo połączyć pracę zawodową ze studiami niestacjonarnymi, w trybie zaocznym. Program studiów nie jest przeciążony i można spokojnie pogodzić pracę, życie rodzinnie i towarzyskie ze studiowaniem. Na takich studiach dowiemy się jak skutecznie wdrażać strategie sprzedażowe w swojej firmie. Student pozna również, co decyduje o tym, że dany produkt jest atrakcyjny dla kupującego. Poznamy narzędzia, które pomogą nam trafić do potencjalnych klientów i zachęcić ich do zapoznania się z naszym produktem lub usługą. Bardzo często na takie studia idą osoby, które rozpoczynają swoją działalność gospodarczą i pragną poszerzać wiedzę o prowadzeniu własnego biznesu. Dodatkowo uczelnie w warszawie proponują studentom łącznie kierunków marketingu z psychologią. Takie połączenie powoduje, że stajemy się specjalistami, możemy skutecznie badać tendencje rynku i upodobania ludzi. Trendy wyznaczają sposób myślenia społeczeństwa i może wpływać to na specyfikę wyboru tej czy innej rzeczy.

Uczelnie w stolicy proponują też studiowanie logistyki oraz spedycji. Są to bardzo popularne kierunki, chętnie wybierane przez młodych ludzi. Pracy po tym jest bardzo dużo. Jest to w zasadzie dobrze płatna praca, ale trzeba zostać zatrudnionym w dużej korporacji, na wysokie stanowisko. Taka samo wygląda sprawa ze spedytorem, osoba taka odpowiada za większość łańcucha dostaw, nadzoruje transport produktów oraz dba o zachowanie ciągłości produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here