Etykiety na butelki dla firm

Obecnie etykiety i opakowania produktów stały się już tak samo ważne jak same produkty. W dużym stopniu odpowiadają za kształtowanie wizerunku marki, tym samym pozwalając firmie utożsamić się z konkretnym towarem. Etykiety na butelki wykorzystywane są głównie w przemyśle spożywczym. Można je umieścić na różnego rodzaj trunkach i napojach.

Etykiety na wody mineralne

W naszym kraju konsumpcja wód mineralnych zwiększyła się aż kilkukrotnie i to w przeciągu ostatnich lat. Wzrost zainteresowania zdrową żywnością skłonił klientów do sięgania po wody będące źródłem licznych substancji mineralnych, które teraz tworzą tak olbrzymią grupę produktów, iż ich producenci muszą mocno się postarać o to, by zostać zauważonym na rynku.

Etykiety właśnie do tego służą. Te przeznaczone dla wód mineralnych mają stosunkowo niskie ceny z uwagi na prostotę obróbki technologicznej, która nie wymaga pokrywania ich specjalistycznymi lakierami.

Etykiety na wino

W ich przypadku prezencja ma znacznie większe znaczenie. Wino uchodzi za trunek elegancki i luksusowy, tak więc umieszczona na nim etykieta również powinna charakteryzować się tymi dwoma cechami.

Etykiety na wina skierowane do grupy konsumentów o wysublimowanych gustach powinny być bardzo starannie zaprojektowane, a przy tym niewymuszone i nieprzesadzone. Można zdobić je złotymi ornamentami, wykonując na nich eleganckie tłoczenia. Zdecydowanie podniosą one walory estetyczne produktu.

Etykiety na piwo

Etykiety na butelki stosowane w przemyśle piwowarskim mają specjalne wymagania, gdyż powstają na specjalistycznym papierze metalizowanym. To dzięki niemu są niemalże w stu procentach odporne na ścieranie. Pozwalają też na wielokrotne użycie tej samej butelki.

Tworząc takie etykiety, na pewno warto postarać się o dopasowanie ich do gustu potencjalnego klienta. W przypadku piwa ważna jest kreatywność i oryginalność. Etykieta w żadnym wypadku nie powinna być nudna i pospolita.

Etykiety na wódkę

Wódki z wyższej półki bardzo często przywodzą na myśl skojarzenie z luksusowymi, wysublimowanymi trunkami. Firmy, które decydują się na produkcję wysokojakościowego alkoholu, muszą z równie dużą starannością zadbać o jego opakowanie.

Etykiety na butelki w tym przypadku najczęściej charakteryzują się wysoką estetyką i prostym wyglądem. Podobnie jak w przypadku etykiet na wina często zawierają bogate złocone zdobienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here