Auto detailing – jak wygląda ten proces?

0
927

Zapewne wiele osób niejednokrotnie spotkało się z pojęciem auto detailignu. Jest to usługa, która w naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością, jednakże przez wiele osób nadal nie jest znana, bowiem w Polsce powszechna jest dopiero od kilku lat. Czym dokładnie jest auto detailing? Jak wygląda cały ten proces? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest auto detailing?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie auto detailingu, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien wydłużony w czasie proces, którego zadaniem jest doprowadzenie samochodu (bądź innego pojazdu) do stanu, który przypomina ten fabryczny. W konsekwencji usługa ta nie polega jedynie na gruntownym sprzątaniu. Są to wszelkie działania, które spowodują, że czterokołowiec będzie wyglądał jak nowy. Nie da się ukryć, że regularne mycie pojazdu na myjni samochodowej nie wystarczy, aby wyróżniał się on pod względem wizualnym. Dlatego też jeśli chcemy zapobiec nawarstwiania się brudu w przyszłości, to auto detailing jest tym, czym powinniśmy się zainteresować. Więcej informacji na temat tej usługi znaleźć można na stronie https://www.carstyling-lublin.pl/.

Jak wygląda proces auto detailingu?

Cały proces związany z auto detailingiem składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest mycie. To właśnie wtedy mamy do czynienia z dokładnym myciem naszego czterokołowca, oczywiście uprzednio demontując poszczególne elementy. Aby skuteczność mycia była zmaksymalizowana, często używa się specjalistycznej rękawicy razem z myjką ciśnieniową. W dalszej kolejności usuwany jest brud, który na pierwszy rzut oka jest niewidoczny. W tym celu stosuje się specjalną glinkę, która to wyciąga brud z porów lakieru. W trzecim etapie następuje korekta i zabezpieczenie lakieru. Specjaliści mierzą grubość powłoki i w razie konieczności uzupełniają wszelkie odpryski czy też ubytki w lakierze. Używane są także pasty ścierne i następuje polerowanie. Później zabezpiecza się pozostałe zewnętrzne elementy pojazdu. Na końcu czyszczone jest wnętrze czterokołowca, co jest jednocześnie ostatnim krokiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here