Płatności pre-paid

Rozwój rynku finansowego przyczynił się do tego, iż klienci mogą korzystać z różnorodnych narzędzi oraz produktów. Uniwersalne rozwiązania służą przyśpieszeniu realizacji bezpiecznych płatności. Warto zatem wiedzieć, czym są popularne systemy przedpłacone.

Definicja

Karty przedpłacone wykorzystywane są do realizowania transakcji, nawet jeśli klient nie posiada własnego rachunku lub podpisanej umowy z placówką finansową. W odróżnieniu od popularnych form płatniczych, prepaid nie zawiera żadnych informacji na temat właściciela. Wysokość dostępnych środków zależy od wysokości kwoty doładowania. Z formy tej mogą korzystać również dzieci, których rodzice chcą mieć pewność, że ich pociechy nie zostaną okradzione. Doładowania pre-paid są możliwe poprzez wpłatę gotówkową na rachunek karty lub za pomocą wykorzystania przelewu.

Zastosowanie

Do karty prepaid dołączony jest odpowiedni PIN, który stosuje się przy finalizowaniu transakcji. Doładowania realizowane są  natomiast przy użyciu rachunku technicznego.

Zalety

Karty przedpłacone mają wiele korzyści, wśród których warto wymienić:

  • bezpieczeństwo użytkowania
  • możliwość kontroli dostępnych środków finansowych
  • indywidualny rachunek techniczny
  • ograniczenie sumy pieniędzy, którą danego dnia możemy wykorzystać
  • dostosowanie systemu płatności do osób starszych i małoletnich

Inne formy

Prepaid nie ma spersonalizowanej formy, dzięki czemu może być także kartą:

  • podarunkową
  • podróżną

To również system finansowy, stanowiący alternatywne rozwiązanie dla przelewu pieniężnego, jeśli dana osoba ma problem z jego realizacją. Wówczas „pustą” kartę przesyła się do beneficjenta, który zasila ją wskazaną kwotą, a następnie jej właściciel podejmuje pieniądze z bankomatu.

Prepaid to wygodna forma płatności, z której korzystać może właściwie każda osoba. Karty przedpłacone cieszą się dużą popularnością dzięki łatwej i intuicyjnej obsłudze. To również bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych form płatności. Rynek finansowy wciąż rozwija się, korzystając z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Być może za kilka lat będziemy mogli korzystać z udoskonalonego systemu prepaid.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here